Grav accident RUTIER pe DN 1H. Două victime în urma impactului

Grav accident RUTIER pe DN 1H. Două victime în urma impactului
Două persoane au fost rănite într-un accident rutier petrecut joi seară pe Drumul Național 1H, în județul Sălaj. Conform informațiilor transmise de Centrul Infotrafic al Poliției Române, traficul în zona incidentului s-a desfășurat dirijat, pe un singur sens, în mod alternativ.
Ce au transmis autoritățile
„Circulația este controlată și se desfășoară alternativ pe DN 1H, între localitățile Nușfalău și Șimleu Silvaniei, județul Sălaj. Se efectuează cercetări pentru a stabili circumstanțele în care două autoturisme au intrat în coliziune", au precizat reprezentanții Centrului Infotrafic.
În urma impactului, două persoane au suferit răni și au necesitat intervenția echipajelor medicale.
Autoritățile au anunțat că traficul s-a reluat în condiții normale în jurul orei 20:30. Cercetările continuă pentru a determina cauzele exacte ale incidentului.
Citește și:
- 23:52 - Paradisul turistic din apropierea României unde casele sunt mai ieftine ca în Cluj. Românii își reorientează investițiile imobiliare
- 23:39 - Israel, sub ploaie de rachete. Iranul este acuzat de atacuri directe - VIDEO
- 23:18 - UDMR joacă la așteptare în formarea Guvernului: „Trebuie să vedem programul de guvernare, intențiile domnului Tomac”
- 22:55 - Pericolul a trecut. Atacul cu dronă la un depozit de combustibil nuclear de la Cernobîl nu a cauzat contaminare radioactivă
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














