Actual· 1 min citire

George Simion, reacție dură în plină criză la vârful statului. Președintele AUR, apel la români să se strângă la Broșteni și la Țebea

George Simion, reacție dură în plină criză la vârful statului

George Simion, reacție dură în plină criză la vârful statului

Publicat25 aug. 2025, 13:53
Actualizat25 aug. 2025, 13:58
SursăRealitatea PLUS

George Simion a transmis, luni, un mesaj dur pentru guvernanți și a acuzat PSD că este de partea sistemului și nu a românilor. În plină criză la vârful statului, președintele AUR a făcut un apel la români să se strângă la Broșteni și Țebea. 

”Foarte important: PSD-ul actual e de partea Sistemului, nu cu România. Asumați-vă funcția de Președinte al unei organizații de bază AUR.

Restul sunt doar vorbe, din partea dezbinatorilor! Fără alte partide, fără alte invenții, până la capăt, dăm TOTUL!”, a scris George Simion pe Facebook.

Urmărește mesajul integral al președintelui AUR aici: 

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual