FOTO | Aproape de o TRAGEDIE! Tavanul unui bloc din Deva s-a prăbușit

Sursa foto: Alin Amititeloaie / Facebook
Incidentul s-a produs in scara unui bloc din centrul municipiului Deva, unde termoizolația de pe tavan s-a desprins în întregime și s-a prăbușit. Din fericire, nimeni nu a fost rănit, iar întâmplarea pune la îndoială calitatea lucrării realizate acolo.
Primăria Deva a dispus o anchetă în acest caz și a anunțat că va formula și plângere la Parchet.
Totul s-a întâmplat la blocul B, de pe Bulevardul Decebal, din municipiul Deva.

Imagini cu tavanul prăbușit în casa scării au fost făcute publice pe rețeaua de socializare a unui cetatean, scrie Servuspres.ro
În fotografii se poate vedea cum termoizolația s-a desprins efectiv de pe tavanul scara blocului.

Reprezentanții Primăriei Deva spun că, imediat la fața locului s-a deplasat o echipă din cadrul Direcției Tehnice a instituției, cu această ocazie fiind constatate lucrări efectuate neconform care au generat incidentul.

În acest caz, mai spun reprezentanții administrației locale, a fost sesizat Inspectoratul de Stat în Construcții Hunedoara, pentru efectuarea unui control al calității construcțiilor respective.
Citește și:
- 13:47 - Jeleu de căpșuni la borcan. Rețeta perfectă pentru un desert aromat și o glazură delicioasă
- 13:44 - Lovitură majoră împotriva streamingului ilegal. Zeci de persoane arestate și peste 27.000 de site-uri închise în cadrul unei operațiuni internaționale
- 13:34 - Tânăr de 27 de ani din Constanța, reținut pentru viol și amenințare. Victima este o adolescentă de 14 ani
- 13:28 - Sectorul 4 reia și accelerează lucrările la noul Centru de Diagnostic, Tratament și Cercetare a Tuberculozei. Constructorul a intrat în faza finisajelor interioare
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














