Advertising
Advertising
Focarul de infecție de la Floreasca. Șefii Centrului de Arși și ai laboratorului de microbiologie, DEMIȘI - SURSE

Focarul de infecție de la Floreasca. Șefii Centrului de Arși și ai laboratorului de microbiologie, DEMIȘI - SURSE
Scris de Realitatea.NET Publicat: 4 aug. 2025, 12:21
Demiteri în lanț după scandalul legat de focarul de infecție de la Spitalul Floreasca din Capitală. Chirurgul plastician Tiberiu Paul Neagu, șeful Centrului de Arși din cadrul unității medicale, a fost demis luni de managerul spitalului, susțin surse medicale. De asemenea, a fost demisă și șefa laboratorului de microbiologie al Spitalului „Floreasca”, Ileana Coldea.
Citește și
- 16:26Urs semnalat pe Valea Avrigului. Autoritățile au emis mesaj RO-Alert pentru locuitorii din zonă
- 16:25Situație critică la VW: De ce a decis gigantul auto să renunțe la 50.000 de angajați
- 16:07Vot controversat la Bruxelles: Diana Șoșoacă a refuzat să condamne incursiunile cu drone ale Rusiei
- 15:36Înconjurul României cu mașina electrică în 2026: Traseul ideal ca să eviți „pana prostului”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























