Advertising
Advertising
Fermele de vaci, în prag de FALIMENT. Crescătorii de animale sunt disperați
1 iun. 2025, 08:59
Actualizat: 1 iun. 2025, 09:01

Fermele de vaci, în prag de FALIMENT. Crescătorii de animale sunt disperați
Articol scris de Scris de Realitatea.NET
Sursă: Realitatea PLUS
Crescătorii de vaci sunt total nemulțumiți de sumele alocate de stat pentru munca grea pe care o fac zi de zi. Acest lucru îi face să se gândească de două ori dacă mai este rentabil să se ocupe de creșterea bovinelor, iar mulți dintre ei iar în calcul inclusiv închiderea fermelor.
Fermierii simt de mult timp această subfinanțare și sunt acum la capătul puterilor, iar urmările pot fi grave atât pentru industria agricolă cât și pentru economia națională.
În acest context, din păcate, mulți dintre crescătorii de vaci iau în calcul ca în viitorul imediat să își închidă fermele.
Citește și:
- 13:25 - Avalanșă pe Valea Coștilei! Cel puțin un turist, surprins sub zăpadă. Salvamontiștii intervin cu elicopterul și câini de căutare
- 13:12 - Un microbuz a luat foc în mers pe A1. Traficul spre Pitești este complet blocat din cauza degajărilor mari de fum - VIDEO
- 12:40 - Reacția lui Radu Miruță după acuzațiile șefului Romarm: „Ministrul Apărării nu decide firmele proiectelor SAFE”
- 12:17 - Alertă în Constanța: o tânără de 19 ani a vrut să se arunce de la etajul 4 al unui bloc. Negociatorii SAS au reușit să o convingă să renunțe în ultima secundă
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














