Elevii intră în vacanţa de Paşte
Elevii intră în vacanţa de Paşte
De mîine şi până pe 15 aprilie elevii vor fi în vacanţa de Paşte. Este prima vacanţă din semestrul al doilea şi ultima din acest an şcolar.
Imediat după mini-vacanţa de Paşte, pe 18 aprilie, se revine la şcoală iar Ministerul Educaţiei se va pregăti pentru examenele de sfărşit de an.Vor avea loc mai întîi simulările la tezele cu subiect unic la matematică iar în luna mai, elevii claselor a 7-a vor susţine pentru prima oară tezele cu subiect unic.
Apoi, treptat, vor intra în focurile examenelor absolvenţii de clasa a 8 şi cei care vor susţine bacalaureatul. Cursurile anului şcolar se vor încheia pe 15 iunie, iar următorul an şcolar va începe pe 17 septembrie.
Citește și:
- 14:33 - Remediul natural folosit de generații pentru calmarea durerilor articulare. Cum se folosește pentru a da rezultate
- 14:13 - Alertă: Droguri periculoase inundă străzile din Europa, iar traficanții folosesc submarine și drone pentru livrări
- 14:09 - Răsturnare de situație în cazul șoferului de TIR de la Constanța. Descoperirea polițiștilor schimbă cursul anchetei
- 13:40 - Metode naturale pentru a scăpa de pistrui și petele cauzate de soare. Remedii la îndemâna oricui
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














