Advertising
Advertising
Ministerul Educației: Elevii din Focșani, în singurătate în Dubai, așteaptă repatrierea

Sorin Ion, secretarul de stat în Ministerul Educației și Cercetării / Foto: Facebook
Scris de Realitatea.NET Publicat: 2 mar. 2026, 11:19
Cei 28 de elevi români din Focșani blocați în Dubai după închiderea spațiului aerian din Orientul Mijlociu se află „în siguranță”, a transmis, luni, secretarului de stat în Ministerul Educației Sorin Ion. Elevii însoțiți de două profesoare trebuiau să ajungă duminică acasă, dar au rămas blocați în hoteluri, sub pază, în așteptarea unor decizii oficiale.
Citește și
- 15:27Bărbat urmărit internațional, prins în București. Avea de executat peste 18 ani de închisoare
- 13:41Cristi a murit în Italia. Tânărul tătic și-a salvat fratele de la înec cu prețul vieții sale
- 19:21Imagini șocante: mașină cuprinsă de flăcări după un accident
- 23:19Putin, telefon surpriză de ziua lui Trump. Despre ce au discutat cei doi lideri
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























