Advertising
Advertising
Duelul nababilor, pe banii românilor. Șeful STB îl bate pe șeful CFR: are salariu de 12.000 de euro oe lună

Șeful STB îl bate pe șeful CFR: are salariu de 12.000 de euro oe lună. Foto/Profimedia
Scris deRealitatea.NET
Publicat20 iun. 2025, 12:05
SursăRealitatea
România, țara tuturor posibilităților. Mai ales dacă ești angajat la stat, și în special pe o funcție de conducere. Practic, ești realizat pe viață. După șeful CFR, cu „doar” 11.000 de euro pe lună, urmează directorul Societății de Transport București (STB), care, în doar doi ani, a ajuns de la un salariu de 3.000 de euro, la nu mai puțin de 12.000 de euro pe lună.
Citește și
- 19:36Ilie Bolojan, la recepția de Ziua SUA: „Militarii americani reprezintă coloana vertebrală a NATO în regiune”
- 18:53Negocieri eșuate pentru noul Guvern: PSD respinge oficial rotativa propusă de USR
- 18:27Verdict de la Bruxelles: România nu îndeplinește criteriile pentru trecerea la moneda euro
- 18:00Ion Cristoiu: „Bătălia pe viață și pe moarte în Coaliție. Miza este ca USR să fie scos de la ciolan, măcar două zile”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























