Advertising
Advertising
Doi copii instituționalizați din Botoșani, testați pozitiv cu SARS-CoV-2

botosani covid
Scris deRealitatea.NET
Publicat29 iul. 2020, 19:46
Actualizat29 iul. 2020, 21:23
Doi tineri, în vârstă de 13 și 15 ani, aflați într-un centru al Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului (DGASPC) Botoșani, au fost diagnosticați pozitiv la CoVID-19. Aceștia sunt spitalizați de marți. Conform publicației locale Botoșani News, copiii fuseseră învoiți să petreacă timp cu rude de-ale lor, iar când au revenit au fost testați pentru noul coronavirus. Rezultatele au fost pozitive. Astfel, s-a decis internarea lor în spital și izolarea de ceilalți copii de la centrul DGASPC.
Citește și
- 17:02Noua regulă din Codul Rutier pentru șoferii cu permis de sub doi ani
- 16:41Vreme extremă: Alerte meteo de furtuni și vijelii. Vezi harta județelor afectate
- 16:32Negocieri la Cotroceni: Nicușor Dan testează terenul pentru un guvern minoritar după eșecul Cabinetului Veștea
- 16:18Victor Ponta, propus din nou pentru funcția de premier de către alianța „Uniți pentru România”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























