Advertising
Advertising
Din cauza distanțelor prea mari, românii de la sat evită să mai meargă la medic Sistemul medical, pus pe butuci de guvernanții ignoranți!

Din cauza distanțelor prea mari, românii de la sat evită să mai meargă la medic Sistemul medical, pus pe butuci de guvernanții ignoranți!
Scris deRealitatea.NET
Publicat24 apr. 2024, 16:39
SursăRealitatea plus
Toți cei care au condus România în ultimii 34 de ani pur și simplu i-au ignorat pe oamenii de la sat. Toți mai mulți români evită să mai meargă la medic din cauza distanțelor mari și a costurilor ridicate. Lipsa dispensarelor, dar și a medicilor de la sat îi fac pe locuitorii mediului rural să își pună sănătatea pe planul secund.
Citește și
- 15:27Bărbat urmărit internațional, prins în București. Avea de executat peste 18 ani de închisoare
- 13:41Cristi a murit în Italia. Tânărul tătic și-a salvat fratele de la înec cu prețul vieții sale
- 19:21Imagini șocante: mașină cuprinsă de flăcări după un accident
- 23:19Putin, telefon surpriză de ziua lui Trump. Despre ce au discutat cei doi lideri
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























