Cristoiu îl desființează pe ministrul mincinos care ne-a făcut de râs: ”Hurezeanu a mințit că a vorbit cu Grenell”

Cristoiu îl desființează pe ministrul mincinos care ne-a făcut de râs: ”Hurezeanu a mințit că a vorbit cu Grenell”
Ion Cristoiu îl desființează pe ministrul mincinos care a făcut România de râs în toată lumea. Gazetarul susține că Emil Hurezeanu, ministrul de Externe, a mințit că Richard Grenell a stat de vorbă cu el. Mai mult, Cristoiu spune că asistăm la o campanie anti-SUA declanșată de către politicienii români care fac jocurile lui Soroș.
„Nici în presa sovietică de pe vremuri nu s-a vorbit atât de rău de America. A venit apoi uriașa minciună a lui Emil Hurezeanu care a susținut și la B1 că Grenell, trimisul special al lui Trump, a avut o convorbire în care i-a cerut să îi elibereze pe frații Tate.
A venit bomba, Richard Grenell a spus că nu a stat de vorbă cu Hurezeanu, prin această minciună a contribuit major la atmosfera anti-americană.”, a declarat jurnalistul Ion Cristoiu.
Citește și:
- 07:49 - Dezechilibru major în sănătate: Spitalele de stat rămân fără medici în favoarea sectorului privat
- 07:39 - Podcasturile REALITATEA - Ceva-n PLUS cu Codin Maticiuc. Ce i-ar povesti lui Bolojan la o bere
- 07:26 - Scenariu apocaliptic: Pericolul unui conflict nuclear, la cel mai înalt nivel din ultimii ani
- 07:19 - Marco Rubio laudă România: Bucureștiul a deschis bazele NATO pentru operațiunile SUA din Iran
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














