Actual· 1 min citire

Bogdan Nica, managerul Spitalului Județean Ploiești, a făcut infarct 

Bogdan Nica

Bogdan Nica

Publicat13 apr. 2021, 12:41
Actualizat13 apr. 2021, 13:17

Medicul Bogdan Nica, managerul Spitalului Judeţean de Urgenţă Ploieşti, a suferit un infarct, marți dimineață. Medicul este cunoscut cu afecțiuni cardiace. În toamna anului trecut, acesta a suferit o intervenție pe cord, scrie realitateadeprahova.net. În prezent, starea managerului este stabilă. Nica nu va fi transferat la București și rămâne în îngrijirea medicilor de la Ploiești. 

În prezent, Bogdan Nica se află internat în sala de Coronarografie a spitalului pe care îl conduce, unde i se acordă îngrijiri medicale.

Starea managerului de la Spitalul Județean de Urgență Ploiești este stabilă.

Acesta a trecut printr-o procedură de montare a unui stent coronarian.

Bogan Nica a fost operat, în toamna anului 2020, pe cord deschis, la Spitalul Sfântul Constantin din Brașov.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual