Actual· 1 min citire

Bijuterii în valoare de peste 200.000 lei, descoperite de polițiștii de frontieră din Giurgiu

Sursa foto: Poliția de Frontieră

Sursa foto: Poliția de Frontieră

Publicat21 oct. 2022, 11:13
SursăRealitatea de Giurgiu

Polițiștii de frontieră din Giurgiu au descoperit, în urma controalelor efectuate asupra unor mijloace de transport, o cantitate considerabilă de bijuterii în valoare de peste 200.000 de lei, potrivit realitateadegiurgiu.net.

Poliţiştii au descoperit, în urma controlului efectuat asupra a trei cetățeni români, în vârstă de 28, 40 și 41 de ani, cantitatea totală de 818 grame bijuterii din metal de culoare galbenă ce pare a fi aur.

Persoanele în cauză nu deţineau documente de provenienţă pentru produsele sus-menţionate.

Bunurile, în valoare estimată de 204.500 lei, au fost ridicate în vederea continuării cercetărilor și expertizării.

În prezent se efectuează cercetări pentru săvârșirea infracțiunii de contrabandă.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual