Actual· 1 min citire

Bătrână tâlhărită în plină stradă, pe un bulevard din Timișoara

Bătrână tâlhărită în plină stradă, pe un bulevard din Timișoara

Bătrână tâlhărită în plină stradă, pe un bulevard din Timișoara

Scris de Dana Bărăgan Publicat: 8 aug. 2020, 09:36

O bătrână în vârstă de 81 de ani, din Timișoara, a fost tâlhărită în plină stradă, în mijlocul zilei. Un bărbat s-a oprit în dreptul femeii, a bruscat-o și i-a smuls lănțișorul de aur de la gât, după care s-a făcut nevăzut, informează Realitatea PLUS.

Pe imaginile surprise de o cameră de supraveghere din zonă se poate observa cum bărbatul cu mască pe față s-a oprit din senin în dreptul bătrânei, a apucat-o de haine și i-a smuls violent lănțișorul de la gât, după care a luat-o la fugă.

Bărbatul în vârstă de 34 de ani a fost prins la scurt timp de polițiști și dus la audieri.

A fost deschis un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de tâlhărie.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual