Au lăsat 15.000 de monede pe un pod. Reacţia trecătorilor întrece orice aşteptări!

Au lăsat 15.000 de monede pe un pod. Reacţia trecătorilor întrece orice aşteptări!
Un experiment social gândit de doi artişti, pe un pod din Londra, a devenit viral, datorită reacţiilor extraordinare ale oamenilor.
Astfel, un bărbat a postat pe Twitter întregul experiment, filmat, prin care au folosit monedele dintr-un alt experiment pentru a descoperi care este reacţia trecătorilor, puşi în faţa unei grămezi de bani -e drept, de valoare mică, 2 pence.
Iar reacţiile au întrecut orice aşteptări, majoritatea oamenilor bucurându-se sincer de grămada de bani şi alegând fie să se joace cu ele, fie să le fotografieze sau să lase să cadă câteva în râu sau chiar să ia câteva din monede şi apoi să îşi continue drumul. Cel mai amuzant a fost un bărbat care a decis să arunce cu bănuţii în sus, lăsându-i să cadă peste el, scrie Mashable.
Ca în orice experiment social, au fost câţiva care au stricat distracţia: doi trecători au decis să ia toată grămada de bani.
Künstler hinterlässt einen Haufen Münzen auf der Straße & dokumentiert, wie Leute darauf reagieren. #coinsbythecanalhttps://t.co/yAl13G26Fc pic.twitter.com/ZbwXkoueFm
Citește și:
- 06:59 - Liderul unei grupări religioase din Cluj, arestat pentru că ar fi agresat cel puțin patru minore. Cum acționa bărbatul
- 23:36 - Kelemen Hunor: „Nu putem doborî nicio dronă, deși intră peste noi”
- 23:32 - Kelemen Hunor, avertisment dur: „Dacă îl alegi pe Tomac, îl alegi pe Băsescu. Acest guvern este o invenție românească, un monstru când aprinzi lumina”
- 23:07 - Incendiu în apropierea unei pensiuni din Sulina. Pompierii au intervenit cu ambarcațiuni pentru stingerea focului
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























