Anunţ despre Youtube

Anunţ despre Youtube
YouTube a cumpărat afacerea BandPage, un program de calculator prin care artiștii stabilesc o legătură directă cu fanii și își vând acestora melodiile și orice alt tip de produse prin intermediul site-urilor de socializare, a serviciilor de streaming sau prin furnizorii de bilete, scrie theverge.com.
BandPage susține că în prezent colaborează cu peste 500.000 de artiști, fiecare din aceștia având un cont propriu prin care se conectează la toate platformele digitale sau rețelele de socializare, precum Facebook, Spotify sau StubHub.
Din contul respectiv artiștii stabilesc o legătură specială cu fanii, un fel de cameră de culise digitală.
Pentru cei din industria muzicală serviciul este esențial pentru că oferă posibilitatea de a vinde grupului țintă de fani orice tip de produse ale artistului sau ale trupei chiar înaintea începerii unui nou turneu de promovare a unui album nou.
Citește și:
- 12:49 - Transport public cu 1 leu în Arad. Consilierii locali au aprobat noile tarife
- 12:43 - Orașul din România unde ANAF vinde o garsonieră cu doar 12.000 de euro. Licitație surpriză pentru o locuință scoasă la executare
- 12:31 - Legea care interzice vânzarea companiilor de stat a fost adoptată în Parlament
- 12:16 - Scântei în Parlament. O elevă a întrebat direct: „De ce majoritatea copiilor urăsc școala?” - VIDEO
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














