Actual· 1 min citire

Alertă la Colegiul Goethe din Capitală: elev posibil drogat, inconștient în baie: tânărul ar fi consumat un praf alb - SURSE

23 ian. 2026, 19:22
Actualizat: 23 ian. 2026, 19:25
Alertă la Colegiul Goethe din Capitală: elev posibil drogat, inconștient în baie: tânărul ar fi consumat un praf alb  / Foto: Arhivă

Alertă la Colegiul Goethe din Capitală: elev posibil drogat, inconștient în baie: tânărul ar fi consumat un praf alb / Foto: Arhivă

Articol scris de Realitatea.NET
Sursă: Realitatea.Net

Autorităţile au fost alertate, vineri seară, printr-un apel la 112, în legătură cu faptul că un elev de 16 ani ar fi inconştient într-o baie de la Colegiul German Goethe din Bucureşti, susțin surse citate de Realitatea PLUS. Potrivit surselor citate, este posibil ca elevul să fi consumat droguri, respectiv un praf de culoare albă.

Un minor de 16 ani ar fi fost inconștient, vineri seară, în toaleta Liceului Goethe din Capitală, după ce ar fi consumat droguri, respectiv un praf de culoare albă, potrivit surselor citate de Realitatea Plus.

Conform surselor citate, apelul la 112 a fost făcut în jurul orei 18:30, iar la fața locului au intervenit echipaje de urgență pentru acordarea primului ajutor.

Ajunse la fața locului, echipajele de intervenție au constatat că adolescentul este conștient și cooperant. Acesta a fost transportat la Spitalul Grigore Alexandrescu pentru investigații suplimentare.

Substanța albă pe care a consumat-o minorul nu a fost identificată deocamdată, iar incidentul s-ar fi petrecut în toaleta liceului, după ore.

Autoritățile continuă verificările pentru a stabili circumstanțele exacte și natura substanței consumate.

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual