Accident rutier în Gorj: Un poliţist beat a întrat într-o masină de pâine

Accident rutier în Gorj: Un poliţist beat a întrat într-o masină de pâine
Un poliţist din cadrul Poliţiei Municipiului Motru a provocat un accident de circulaţie soldat cu pagube materiale.
Agentul Constantin Cîrlogea se afla la volanul unui autoturism, în momentul în care s-a produs tamponarea cu o maşină care transporta pâine.
Poliţistul a fost transportat acasă de către un alt coleg, fără să anunţe accidentul. Abia peste trei ore, Vasile Popescu, colegul agentului, ar fi anunţat Serviciului de Informaţii şi Protecţie Internă de la Târgu-Jiu, scrie Adevărul.
Agentul Cîrlogea a fost dus la spital în vederea prelevării de mostre biologice, în urma cărora s-a stabilit că avea o concentraţie alcoolică de 1,15 g/l alcool pur în sânge.
Citește și:
- 10:35 - Mesajul postat de Ilie Bolojan înainte de votul moțiunii de cenzură: „Respect pentru performanță.
- 10:34 - Fugarul Sebastian Ghiță, somat să explice falimentarea Realitatea Media: proces crucial în instanță pe 17 iunie
- 10:25 - Elon Musk, impresionat de Salina Slănic Prahova: Comentariul miliardarului a făcut videoclipul viral pe platforma X
- 10:17 - Percheziții de amploare în Arad: arme letale, trofee și carne de vânat descoperite la presupuși braconieri
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














