Accident cumplit în Buzău: 2 persoane au fost grav rănite - Circulaţia a fost oprită

Sursa foto: Arhivă
Un accident rutier cumplit a avut loc, luni, pe DN 1B, în zona localităţii Săhăteni, județul Buzău. Două persoane au fost grav rănite în urma impactului dintre un autoturism şi un autotren. Circulaţia între Ploieşti şi Buzău fiind oprită, anunţă Centrul Infotrafic din cadrul Poliţiei Române.
„Un autoturism şi un autotren au fost implicate într-un accident pe DN 1B Buzău - Ploieşti, în zona localităţii Săhăteni, judeţul Buzău, circulaţia fiind întreruptă din această cauză. În urma coliziunii, două persoane din autoturism au fost rănite", precizează Centrul Infotrafic.
La locul accidentului au intervenit trei echipaje de la Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Prahova - o autospecială de stingere, un echipaj de descarcerare şi o ambulanţă SMURD. De asemenea, s-a solicitat şi intervenţia unui elicopter SMURD.
„Cele două victime au fost descarcerate, sunt inconştiente", au anunţat reprezentanţii ISU Prahova.
Citește și:
- 19:09 - O deputată din partidul lui Peter Magyar a depus jurământul în limba română. Moment rar în parlamentul de la Budapesta - VIDEO
- 18:41 - Se pregătește o nouă zi liberă pentru români. Proiectul de lege a fost depus în Parlament
- 18:29 - Kim Jong Un a schimbat Constituția. Armele nucleare, setate să pornească automat în cazul în care „liderul suprem” este ucis
- 18:18 - Proaspăt „înscăunat”, Peter Magyar îi cere demisia președintelui țării: „Este timpul să pleci cu demnitate, cât încă mai este posibil”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














