A murit înecat. Tragedie fără margini

A murit înecat. Tragedie fără margini
Copilul de doi ani și jumătate din Medgidia, găsit joi pe malul Canalului Dunăre - Marea Neagră și pe trupul căruia au fost descoperite mai multe leziuni, a murit înecat, au stabilit anchetatorii, transmite corespondentul MEDIAFAX.
Potrivit procurorilor, în urma necropsiei făcute în acest caz s-a stabilit că înecul a fost cauza decesului băiatului din Medgidia.
Anchetatorii susțin că leziunile descoperite pe trupul neînsuflețit al copilului erau superficiale și au fost produse cel mai probabil când apa l-a adus pe mal.
Polițiștii au fost sesizați, joi după-amiază, că minorul de doi ani și jumătate, din Medgidia, a dispărut de acasă, în jurul orei 10.00. Astfel, oamenii legii au început verificările, iar câteva ore mai târziu trupul neînsuflețit al copilului a fost găsit pe malul Canalului Dunăre - Marea Neagră, pe niște pietre, la o distanță de un kilometru și jumătate de casă.
Oamenii legii au descoperit leziuni pe corpul copilului, la cap și pe abdomen.
Băiatul provenea dintr-o familie numeroasă, fiind vorba despre opt copii care se află în grija mamei.
Citește și:
- 23:55 - Româncă umilită în Franța după o presupusă relație extraconjugală. A fost tunsă cu forța și agresată de mai mulți membri ai familiei
- 23:43 - Dosarul PFIZER: cea mai mare presiune a statului român. Jaful din pandemie: factură de 680 de milioane de euro
- 23:42 - Val de reacții în mediul online după un videoclip publicat de Poliția Română. Ce a stârnit controversele
- 22:41 - De ce a ajuns biletul la Cupa Mondială să coste cât o mașină rulată?
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























