A găsit un portofel cu peste 8.000 de euro, în Cluj. Ce i s-a întâmplat după doar 3 ore

A găsit un portofel cu peste 8.000 de euro, în Cluj. Ce i s-a întâmplat după doar 3 ore
Poliţiştii clujeni au recuperat un portofel care conţinea acte de identitate și o sumă considerabilă de bani de la un bărbat de 79 de ani.
Portofelul aparținea unui turdean, care s-a dus la poliție imediat după ce și-a dat seama că l-a pierdut. Conform declaraţiilor date, bărbatul şi-ar fi uitat portmoneul pe un scaun, într-o instituţie financiară din Turda. Acesta conţinea 8.400 de euro, 250 de lei și documente de identitate.
În urma investigaţiilor efectuate, în doar 3 ore, poliţiştii au dat de cel care a găsit portofelul: un bărbat de 79 de ani, din Turda, care se afla la cumpărături într-un supermarket.
Potrivit citynews.ro, bătrânul a predat poliţiştilor portmoneul, în care erau actele şi banii.
Citește și:
- 08:25 - Summitul B9, găzduit la București în plină criză politică. Cei mai importanți lideri europeni, așteptați în România
- 23:42 - Amendă de 5.000 lei pentru un șofer prins în centrul Capitalei cu o cifă: bărbatul nu avea autorizaţie pentru Zona A - FOTO
- 23:34 - Suspect arestat în Austria după contaminarea unor borcane cu mâncare pentru bebeluși
- 23:00 - Șofer din Maramureș, amendat cu 5.000 lei după mai multe depășiri periculoase: conducătorul auto, filmat din elicopter
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














