Aceşti elevi din China nu şi-au făcut tema de acasă. Profesoara i-a aliniat...Nu ştia că e filmată
Scene şocante într-o şcoală din China, care amintesc de perioada comunistă de la noi, când profesorii îşi permiteau să-şi bată elevii fără prea multe menajamente.
Educaţia comunistă în forţă dintr-o şcoală din China a şocat mass-media occidentală: un filmuleţ făcut pe ascuns de unul dintre elevi arată cum profesoara îi pălmuieşte zdravăn pe cei care au venit cu temele nefăcute.
În filmuleţul de mai jos, se vede cum şape elevi au fost scoşi la tablă, aliniaţi de profesoară şi luaţi la palme pentru temele nefăcute.
Filmarea cu camera ascunsă a fost făcută într-o şcoală din Jingyang County pe data de 17 martie, potrivit Daily Mail.
Profesoara îi întreabă pe elevii de clasa a 9-a "De ce nu ţi-ai făcut temele? Ce scuză ai?" după care le administrează câte o perechede palme. După apariţia filmului, profesoara ar fi fost suspendată.
Mai multe articole despre:
null