MENIU

15 ianuarie, ziua marii mobilizări. Românii ies în stradă la apelul lui George Simion VIDEO

Foto/Arhivă

Nici gerul, nici zăpada nu opresc planurile de protest: George Simion convoacă o manifestație uriașă în centrul Bucureștiului. 

Pe 15 ianuarie, susținătorii AUR sunt așteptați în Piața Universității, liderul partidului insistând ca mobilizarea să aibă loc indiferent de condițiile meteorologice nefavorabile anunțate de meteorologi.

@edypopa19 15 Ianuarie, la statui, la Universitate! Unitate nationala! #georgesimion🇹🇩 ♬ original sound - EdyPopa19
@costel.gimpirea 15 ianuarie 2025 @GEORGE SIMION ♬ sunet original - Costel Gimpirea

George Simion anunță un protest de amploare: Pe 15 ianuarie, de la ora 18, ieșim în Piața Universității!

Liderul suveraniștilor anunță un protest de amploare pe 15 ianuarie, de la ora 18.00, în Piața Universității din Capitală. George Simion susține că va fi în stradă, alături de românii care s-au săturat de taxele premierului Ilie Bolojan.

 

Liderul AUR George Simion îi cheamă pe români la un protest în Piața Unviersității împotriva legii Vexler și a actualei guvernări.

„Protest joi, 15 ianuarie, de la ora 18. Ne vedem în Piața Universității, la statui. Nu mai comentați, nu mai criticați în spatele unor conturi și pe rețelele de socializare, faceți eforturi, chiar dacă e frig, ieșiți în stradă, luptați pentru ce e al vostru. Dacă nu vă place de Simion, dacă nu vă place de AUR, faceți voi un protest, organizați-vă voi într-un partid, numai faceți voi ceva, că trebuie să scăpăm de această guvernare.”, a declarat liderul suveranist, George Simion.

Mai multe articole despre:
george simion proteste 15 ianuarie 2026