Alegeri locale 2020 Vezi mai multe detalii

Principalii favoriți, calificați în optimile de finală la Nottingham

Wednesday, 22 June 2016, 10:41 Sursă: REALITATEA.NET

Kevin Anderson, cap de serie numărul 1, a dispus cu 6-3, 6-7 (5/7), 6-3 de croatul Ivan Dodig, iar în turul următor îl va avea ca adversar pe spaniolul Fernando Verdasco (nr.14), care l-a învins tot în trei seturi, 6-1, 4-6, 6-3, pe Victor Estrella (Republica Dominicană).

Pablo Cuevas (nr.2) a trecut la rândul său, cu 6-4, 7-6 (7/3), de francezul Stephane Robert, sud-americanul urmând să-l întâlnească în optimi pe britanicul Daniel Evans, învingător cu 2-6, 7-6 (7/3), 6-2 în fața lituanianului Ricardas Berankis (nr.16), conform Agerpres.

Rezultate înregistrate marți:
Turul 2
Kevin Anderson (Africa de Sud/N.1) — Ivan Dodig (Croația) 6-3, 6-7 (5/7), 6-3
Fernando Verdasco (Spania/N.14) — Victor Estrella (Republica Dominicană) 6-1, 4-6, 6-3
Vasek Pospisil (Canada/N.11) — Damir Dzumhur (Bosnia) 6-1, 6-4
Steve Johnson (SuA/N.6) — John Millman (Australia) 6-2, 6-2
Dudi Sela (Israel) — Joao Sousa (Portugalia/N.3) 6-3, 7-6 (7/3)
Benjamin Becker (Germania) — Guido Pella (Argentina/N.13) 3-6, 6-1, 6-3
Adrian Mannarino (Franța) — Paolo Lorenzi (Italia/N.12) 6-2, 6-2
Andreas Seppi (Italia/N.7) — Malek Jaziri (Tunisia) 7-5, 6-3
Gilles Muller (Luxemburg/N.8) — Jiri Vesely (Cehia) 7-6 (7/2), 6-2
Mihail Iujnîi (Rusia) — Pablo Carreŕąo (Spania/N.10) 6-1, 6-4
Frank Dancevic (Canada) — Mihail Kukușkin (Kazahstan/N.15) 4-6, 7-6 (7/4), 7-6 (7/2)
Alexandr Dolgopolov (Ucraina/N.4) — Kyle Edmund (Marea Britanie) 6-4, 7-6 (7/5)
Sam Querrey (SUA/N.5) — Ernesto Escobedo (SUA) 6-4, 6-4
Marcos Baghdatis (Cipru/N.9) — Evgheni Donskoi (Rusia) 7-5, 6-2
Daniel Evans (Marea Britanie) — Ricardas Berankis (Lituania/N.16) 2-6, 7-6 (7/3), 6-2
Pablo Cuevas (Uruguay/N.2) — Stephane Robert (Franța) 6-4, 7-6 (7/3)

Turul 1
Damir Dzumhur (Bosnia) — Denis Istomin (Uzbekistan) 1-6, 7-6 (7/4), 6-4.


Citeste totul despre:


Alte articole din: SPORT
Alte articole din: SPORT