VIDEO. COMPLET GOALĂ, într-un film românesc din anii '60. Scenă interzisă de CENZURA COMUNISTĂ

VIDEO. COMPLET GOALĂ, într-un film românesc din anii '60. Scenă interzisă de CENZURA COMUNISTĂ
Produs în 1968, filmul "Balul de sâmbătă seara" reprezintă, după cum o caracteriza criticul Tudor Caranfil, "o comedie lirică, dulce-amăruie despre ambiția urbanizării și setea de absolut în dragoste", scrie Jurnalul.ro.
Într-una din scenele filmului regizat de Geo Saizescu, eroul principal, interpretat de Sebastian Papaiani, întâlnește personajul interpretat de actrița Mariella Petrescu, care se scălda complet goală în apele unui râu.
Tachinarea reciprocă o face pe eroină să iasă complet dezbrăcată din apă, în probabil cea mai plină de senzualitate scenă de film românesc din anii '60, care nu a văzut lumina ecranului, fiind interzisă de cenzura comunistă.
De atunci au trecut 46 de ani!
Citește și:
- 23:50 - Rețetă prăjitura 1 MAI. Desertul tradițional românesc cu care o să faci furori la picnicul de Ziua Muncii
- 22:57 - Actorul Adi Cărăuleanu, în doliu, după moartea fiului său: Andrei avea 37 de ani
- 22:52 - Horoscopul zilei de joi, 30 aprilie 2026. Energie pozitivă, claritate mentală și oportunități excelente de comunicare pentru toate zodiile
- 20:04 - Divorț neașteptat: cel mai înalt om din lume s-a despărțit de soție după 8 ani de mariaj
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














