Lifestyle· 1 min citire

A renunţat să se spele cu şampon din cauza chimicalelor. Cum arată după 5 ani

A renunţat să se spele cu şampon din cauza chimicalelor. Cum arată după 5 ani

A renunţat să se spele cu şampon din cauza chimicalelor. Cum arată după 5 ani

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 3 apr. 2016, 10:10

O tânără din SUA a decis să nu mai folosească deloc şampon, iar părul ei arată foarte bine, scrie Huffington Post.

Jaquelyn Baers a decis să renunţe la şamponul obişnuit după ce a realizat câte chimicale nocive conţine acesta, scrie Huffington Post.

Baers, care îşi povesteşte experienţele pe blogul său, LittleOwlCrunchyMomma, spune că o vreme a încercat produsele organice, naturale, dar a fost nevoită să renunţe şi la acestea deoarece erau mult prea scumpe pentru bugetul ei.

O vreme tânăra a încercat să îşi spele părul cu sodă sau cu oţet de mere, dar părul ei nu se simţea deloc bine.

În cele din urmă, Jaquelyn a decis să nu mai folosească nimic. Rezultatul? "Părul meu este mai strălucitor, creşte mai repede şi arată minunat", spune tânăra.

Singura problemă constă în faptul că părul are nevoie de o perioadă de ajustare după renunţarea la şampon, perioadă în care nu arată deloc bine.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Lifestyle