Conchita Wurst. Declarație fabuloasă după EUROVISION 2014

Conchita Wurst. Declarație fabuloasă după EUROVISION 2014
Conchita Wurst. Câștigătoarea Eurovision 2014 a vorbit despre tolerență, pace și libertate.
Conchita Wurst. "A fi un adolescent gay într-un mic sat (din Austria) nu este amuzant. Cei mai mulţi homosexuali pe care îi cunosc au avut o poveste asemănătoare cu a mea", a explicat Conchita Wurst.
De asemenea, după finala Eurovision, Conchita Wurst a declarat: "Această seară le este dedicată tuturor celor care cred într-un viitor cu pace şi libertate. Suntem uniţi şi suntem de neoprit (...) Eurovision este un proiect care sărbătoreşte toleranţa, acceptarea şi iubirea".
"Pentru mine, visul meu a devenit realitate", a completat aceasta, la conferinţa de presă susţinută după concursul Eurovision. "Dar, pentru societatea noastră, acest lucru doar mi-a arătat că există oameni acolo care vor să meargă spre viitor, fără să se uite înapoi sau să se gândească la trecut", a mai spus Conchita Wurst.
Citește și:
- 12:20 - Planta pe care mulți o ignoră ar putea susține sănătatea ficatului. Ce beneficii ascunde și despre ce este vorba
- 11:30 - Cele trei zodii cărora li se vor îndeplini toate dorințele până la jumătatea lunii iunie. Totul se va schimba în viața lor
- 10:37 - La 90 de ani și-a împlinit visul. A absolvit facultatea după o așteptare de peste 70 de ani: "Mai bine mai târziu decât niciodată"
- 09:22 - Ce se întâmplă în corpul tău dacă mănânci cireșe zilnic
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























