Lifestyle· 1 min citire

A fost bătut crunt de un hoț. Gestul inexplicabil al bărbatului când și-a întâlnit agresorul

2 dec. 2015, 12:28
Actualizat: 2 dec. 2015, 12:28
A fost bătut crunt de un hoț. Gestul inexplicabil al bărbatului când și-a întâlnit agresorul

A fost bătut crunt de un hoț. Gestul inexplicabil al bărbatului când și-a întâlnit agresorul

Articol scris de Realitatea.NET
Sursă: REALITATEA.NET

Un profesor de universitate a fost bătut cu bestialitate de câțiva atacatori care i-au intrat în casă. Bărbatul a suferit o fractură serioasă la arcadă și a avut maxilarul și nasul rupte.

Paul Kohler, în vârstă de 56 de ani, l-a întâlnit pe unul dintre atacatori, care a fost condamnat la 19 ani de închisoare. “La sfârşitul întâlnirii am luat decizia de a îi strânge mâna. Nu a fost nimic plănuit, doar că aşa am simţit să fac. Actul de iertare este incredibil de puternic. Însă nu poţi să o faci dacă respectivul nu îşi cere scuze. Asta îţi dă o putere enormă”, a povestit profesorul.

Kohler spune că fiica lui încă este traumatizată de ceea ce s-a întâmplat şi a mărturisit că acesta este motivul pentru care l-a vizitat în închisoare pe unul dintre agresori, ca să îi schimbe fiicei perspectiva asupra justiţiei.

“Sunt bucuros pentru că e foarte important ca fiica mea să ştie că ei nu sunt văzuţi ca monştri, şi e important pentru toţi să le vorbim despre efectul pe care l-au creat, pentru că în cele din urmă nu vrem ca vieţile lor să fie distruse”, a mai spus profesorul.

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Lifestyle