Uraganul Maria a ajuns deasupra insulei Puerto Rico
Uraganul Maria a ajuns deasupra insulei Puerto Rico
Uraganul Maria a ajuns miercuri deasupra insulei Puerto Rico însoțit de rafale de vânt de 250 km/h, a anunțat Centrul național al uraganelor (NHC) din SUA, relatează DPA, AFP și Reuters.
Ochiul uraganului de categoria a 4-a a ajuns deasupra insulei în apropiere de Yabucoa, în sud-estul Puerto Rico, în jurul orei locale 06.15 (10.15 GMT), a precizat sursa citată.
Uraganul se află la circa 55 km sud-est de capitala San Juan, îndreptându-se în direcția nord-vest cu o viteză de 17 km/h, scrie Agerpres.
Uraganul a lovit și Insulele Caraibe, provocând moartea unei persoane în arhipelagul Guadelupa și distrugeri pe scară largă în Republica Dominicană.
Citește și:
- 09:39 - Moment istoric la Washington: Departamentul de Stat al SUA semnează un Memorandum de Înțelegere cu UFC. Marco Rubio: „Aceasta este definiția puterii diplomatice soft a Americii”
- 09:20 - Momente de tensiune în Londra: O fetiță agățată de pervazul unei clădiri a fost salvată în ultima secundă de un polițist și un trecător - VIDEO
- 09:02 - Rusia își intensifică prezența militară la frontiera NATO. Ancheta care dezvăluie planurile lui Putin
- 08:02 - Fostul președinte sud-coreean Yoon Suk Yeol, condamnat la 30 de ani de închisoare în dosarul dronelor trimise în Coreea de Nord
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

























