Advertising
Advertising
Trei jurnalişti AL-JAZEERA în Egipt, condamnaţi la 7 ani de ÎNCHISOARE

Trei jurnalişti AL-JAZEERA în Egipt, condamnaţi la 7 ani de ÎNCHISOARE
Scris deRealitatea.NET
Publicat23 iun. 2014, 13:51
SursăMediafax
Un tribunal egiptean a condamnat luni, la şapte ani de închisoare, trei jurnalişti de la postul Al-Jazeera cu sediul în Qatar, acuzaţi de susţinerea grupării Fraţii Musulmani, ţinta unei reprimări sângeroase.
Citește și
- 10:13Iranul impune condiții ferme: fără autorizație, nicio navă nu trece prin Ormuz
- 10:07Trump merge în Turcia pentru summitul NATO și invocă un singur motiv: respectul pentru Erdogan
- 10:01Von der Leyen, anchetată după ce a refuzat să facă publică o discuție secretă cu Zelenski și alți lideri
- 09:45Premieră în monarhia britanică: Regele Charles își face publice impozitele personale
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























