Advertising
Advertising
Imagini spectaculoase. Vulcanul Aso din Japonia a erupt
8 oct. 2016, 11:37

Imagini spectaculoase. Vulcanul Aso din Japonia a erupt
Sursă: REALITATEA.NET
Agenţia Meteorologică Japoneză anunţă că Vulcanul Aso, situat pe insula niponă Kyushu, a erupt. Deocamdată nu există informaţii despre existenţa unor posibile victime.
Cenuşa vulcanică a ajuns la altitudinea de 11.000 de metri, existând riscul perturbării curselor aeriene. Erupţia a început sâmbătă la ora locală 1.46, în vârful de 1.592 de metri al Muntelui Aso, situat în regiunea Kumamoto, anunţă Mediafax.
Este vorba de prima erupţie a acestui vârf produsă în ultimii 36 de ani.
Citește și:
- 23:56 - China a lansat cel mai mare transportator auto din lume. Gigantul naval poate duce peste 10.000 de vehicule
- 23:35 - Ucraina și Rusia au ajuns la un acord temporar. Zelenski anunță trei zile de încetare a focului
- 21:13 - UE pregătește un dialog direct cu Vladimir Putin. Bruxelles-ul se teme că ar putea fi exclus din negocierile privind Ucraina
- 20:30 - Incendiu uriaș la Cernobîl. Meteorologii români monitorizează deplasarea norului de fum - VIDEO
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














