Un bărbat a fost înjunghiat în Centrul Vechi din Bucureşti

Un bărbat a fost înjunghiat în Centrul Vechi din Bucureşti
Un bărbat în vârstă de 36 de ani a fost înjunghiat de mai multe ori în zona toracelui de către un individ necunoscut.
Azi-noapte în jurul orei patru, bărbatul se plimba cu doi prieteni prin Centrul Vechi al Capitalei. Zărind trei fete îmbrăcate provocator, a intrat în vorbă cu ele, moment în care a fost atacat cu un cuţit de către bărbaţii care însoţeau domnişoarele.
După ce l-au lăsat fără suflare, agresorii au fugit de la locul faptei. În urma numeroaselor răni suferite, victima a fost transportată de urgenţă la spital, iar acum se zbate între viaţă şi moarte.
Procurorii şi poliţiştii au ridicat imagini de pe camerele de supraveghere şi fac un apel la toţi cei care au văzut scena să sune de urgenţă la 112. Dacă va fi găsit vinovat, bărbatul riscă ani grei de închisoare.
Citește și:
- 09:19 - Intervenție dificilă în Munții Maramureșului. Doi tineri ucraineni, unul în stare critică, au fost recuperați de salvamontiști
- 09:17 - Zi liberă pentru elevi și cadrele didactice, vineri, de Ziua Învățătorului
- 09:02 - Blocaj în administrația fiscală: sunt proteste în mai multe județe din țară
- 08:47 - Tramvaiele liniei 21 circulă deviat de peste trei ore după ce o autoutilitară a blocat șinele pe Calea Moșilor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














