TOPUL coronavirus, pe județe. Bucureștiul se apropie de 700 de cazuri de COVID-19! Situație îngrijorătoare în 13 județe

TOPUL coronavirus, pe județe. Unde s-au înregistrat cele mai multe cazuri noi și care este cea mai afectată zonă
În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 4.016 cazuri noi de persoane infectate cu SARS-CoV-2 (COVID-19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv, și 66 de decese. La Terapie Intensivă, situația este dramatică, 686 de oameni fiind internați în stare gravă. Conform tabelului remis de către autorități, cele mai multe cazuri noi s-au înregistrat în București - 669, urmat de Cluj - 198 și Dolj - 195. În plus, alte 11 județe, respectiv Alba, Arad, Brașov, Dolj, Dâmbovița, Mureș, Neamț, Prahova, Sibiu, Suceava și Timiș au înregistrat peste 100 de cazuri în ultimele 24 de ore.
Citește și
- 10:26Atacurile cibernetice cu inteligență artificială, la doar câteva luni distanță. Avertismentul dur al specialiștilor
- 23:32Greșeala uriașă pe care o faci când pornești aerul condiționat în mașină. 5 trucuri să o răcești instant
- 23:12Cum să mănânci ieftin la mare: Eforie Nord are autoserviri cu mese de la 8 lei. Trucuri ca să-ți reduci bugetul de vacanță
- 21:58Ungaria se opune integrării europene: Cum afectează decizia Budapestei parcursul UE al Republicii Moldova și Ucrainei
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

























