Actual· 1 min citire

Spitalul Județean Suceava anunță că nu mai internează pacienți COVID în secția mobilă. Află motivul

 Spitalul Județean Suceava anunță că nu mai internează pacienți covid în secția mobilă

Spitalul Județean Suceava anunță că nu mai internează pacienți covid în secția mobilă

Publicat25 nov. 2020, 08:20
Actualizat25 nov. 2020, 08:35

Situație critică la Spitalul Județean Suceava. Unitatea medicală a anunțat că nu mai internează pacienți cu COVID în secția mobilă. Și asta pentru că, atenție, s-a stricat sistemul de încălzire, relatează Realitatea PLUS.

Conducerea unitatii medicale a anuntat ca sambata a aparut defectiunea tehnica care a dus la scaderea temperaturii ambientale, astfel incat nu a mai fost posibila mentinerea unei temperaturi constante.

Drept urmare, s-a decis transferarul pacientilor la sectia de Boli infectioase, care se afla in imediata vecinatate.

Firma producatoare a venit sa verifice defectiunea, insa nu a reusit sa remedieze situatia, drept pentru care reprezentantii spitalului au decis sa nu mai interneze pacientii infectati cu coronavirus in unitatea mobila.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual