Advertising
Advertising
Snowden ne-a pus pe toți în pericol! Ce s-a întâmplat cu fișierele furate de el
16 iun. 2015, 08:41

Snowden ne-a pus pe toți în pericol! Ce s-a întâmplat cu fișierele furate de el
Sursă: REALITATEA.NET
Edward Snowden a fugit din Statele Unite ale Americii, în 2013, cu o mulțime de fișiere secrete.
Edward Snowden a fost consultant NSA până în 2013, când a decis să prezinte lumii cum agențiile occidentale își spionează cetățenii.
Atunci, a fugit în China cu documente secrete, ajungând într-un final în Rusia, țara care i-a acordat azil.
Acum, Marea Britanie îl acuză că din cauza lui a trebuit să-și retragă agenți secreți din unele țări.
Află ce s-a întâmplat cu documentele furate de Snowden și de ce suntem în pericol
Citește și:
- 21:45 - Se anulează sau nu permisul dacă ai diabet în 2026? Schimbările legislative din acest an: Cine mai poate conduce legal și care sunt noile termene de valabilitate
- 21:14 - Pontaj electronic obligatoriu în spitalele publice: Medicii și asistenții, monitorizați la secundă la intrarea și ieșirea din tură
- 21:05 - Ana Maria Păcuraru, membră a Overseas Press Club of America - recunoaștere internațională pentru jurnalismul românesc
- 20:59 - Radu Burnete respinge scenariul „premierului de rezervă”: Nu sunt a doua variantă dacă pică Guvernul Tomac
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














