Actual· 1 min citire

Oana Mizil demisionează din Parlament

Oana Mizil demisionează din Parlament

Oana Mizil demisionează din Parlament

Publicat12 mar. 2015, 14:51
Actualizat12 mar. 2015, 22:03

Oana Mizil a anunţat, joi, după ieşirea de la DNA, unde a fost audiată, că îşi va da demisia din Parlament.

Oana Mizil a fost audiată, joi, la DNA, în calitate de suspect.

"Mi s-a adus acuzaţia că am participat într-o firmă, dar nu e adevărat nimic. (...) Azi îmi depun demisia din calitatea de deputat pentru că nu vreau să fie un impediment în faţa justiţiei. Eu sunt un om corect. Nu mi-au cerut procurorii", a declarat Oana Mizil, joi, la ieşirea de la DNA.

"Am calitatea de suspect. Nu am administrat niciun magazin, am consiliat, mă consider nevinovată. Îmi place moda, nu am putut să stau departe de modă", a mai spus aceasta.

Întrebată dacă sunt adevărate zvonurile apărute în presă conform cărora ar fi însărcinată în patru luni, Oana Mizil a declarat: "Da, sunt însărcinată. Marian Vanghelie are un băieţel. Al doilea băiat."

Deputatul PSD Oana Mizil a fost adusă, joi, cu mandat, la Direcția Națională Anticorupție, pentru a fi audiată de procurori. Aceasta ar fi implicată în operațiuni de comerț incompatibile cu funcția de parlamentar.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual