Actual· 1 min citire

Oamenii care nu cred în CoVID au ieșit iar în stradă

proteste covid

proteste covid

Publicat13 iul. 2020, 21:02
SursăRealitatea PLUS

Carantina și izolarea scot și în această seara oamenii în stradă. Dupa ce aseară câteva sute de persoane au protestat față de restricțiile impuse de Guvern, astăzi oamenii s-au adunat din nou în fața sediului Executivului din Piața Victoriei. Asta, deși, protestele sunt interzise pentru că suntem în stare de alertă. 

În plus, deși România este pe o pantă ascendentă în ceea ce privește numărul de noi cazuri, unii protestari contestă existența coronavirusului, alții nu poarta mască și nici nu păstrează distanțarea fizică.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual