Actual· 1 min citire

O maşină a luat foc după ce a intrat într-o țeavă de gaze

O maşină a luat foc după ce a intrat într-o țeavă de gaze

O maşină a luat foc după ce a intrat într-o țeavă de gaze

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 19 ian. 2019, 12:42

Pompierii băcăuani au intervenit azi-noapte pe strada I.S. Sturza, din municipiul Bacău, unde un șofer a pierdut controlul volanului și s-a izbit de o țeavă de gaze, amplasată la intrarea unei pensiuni. 

În urma impactului, mașina a luat foc și imediat s-a aprins și gazul din conductă. După ce s-a oprit alimentarea cu gaz, pompierii au putut acționa pentru lichidarea incendiului. Două persoane au fost evacuate preventiv. “În urma incendiului, a ars autoturismul în proporție de 90 la sută și s-au degradat circa opt metri liniari din gardul din policarbonat al pensiunii”, spun salvatorii de la Inspectoratul pentru Situații de Urgență Bacău.

Mai multe detalii, pe realitateadebacau.net

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual