Actual· 1 min citire

O asistentă din județul Suceava, cu o formă gravă de COVID-19, transferată de urgență la Matei Balș

Asistentă din județul Suceava, cu o formă gravă de COVID-19, transferată la București cu elicopterul

Asistentă din județul Suceava, cu o formă gravă de COVID-19, transferată la București cu elicopterul

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 10 sept. 2020, 08:30

O asistentă din Rădăuți, județul Suceava, infectată cu noul coronavirus, a fost transferată de urgență cu un elicopter, la București, relatează Realitatea PLUS.

Femeia în vârstă de 52 de ani suferea de o formă gravă a infec'iei cu virusul SARS-CoV-2, iar starea ei se înrăutățea de la o zi la alta. De altfel, colegii săi au făcut eforturi pentru ca o doză de plasmă cu anticorpi să fie adusă cu elicopterul, de la Arad, până la Spitalul Municipal din Rădăuți.

Într-un final, asistenta a fost preluată de un elicopter și transferată la Spitalul de Boli Infecțioase "Matei Balș", din Capitală.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual