Actual· 1 min citire

Mai mulți angajați ai Primăriei Cahul (Republica Moldova), testați pozitiv cu COVID-19: Ce se întâmplă cu instituția

cahul moldova

cahul moldova

Publicat10 iul. 2020, 16:25
Actualizat10 iul. 2020, 16:26

Primăria Cahul a anunţat că îşi suspendă temporar programul de lucru cu publicul, după ce mai mulți angajați au fost testați pozitiv cu SARS-CoV-2. Conform PUBLIKA.MD, primarul municipiului Cahul, Nicolae Dandiş a menţionat că până în prezent, şase angajaţi ai Primăriei au fost diagnosticaţi cu COVID-19.

Potrivit primarului, pe o perioadă de 14 zile, angajaţii vor fi autoizolaţi şi îşi vor desfăşura activitatea la domiciliu, după care vor fi testaţi toţi pentru a vedea dacă pot ieşi la serviciu sau nu.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual