Advertising
Advertising
MAE: 150 de români, testați pozitiv cu COVID-19 la ferma din Germania unde lucrează peste 400 de conaționali

MAE: 150 de români, testați pozitiv cu COVID-19 la ferma din Germania unde lucrează peste 400 de conaționali
Scris de Realitatea.NET Publicat: 27 iul. 2020, 14:48
Ministerul Afacerilor Externe (MAE) a anunţat, astăzi, că 150 de români care lucrează la o fermă din regiunea Dingolfing-Landau, Germania, au fost testaţi pozitiv pentru infecţia cu COVID-19, ferma fiind plasată în carantină de către autorităţile locale duminică.
Citește și
- 17:02Noua regulă din Codul Rutier pentru șoferii cu permis de sub doi ani
- 16:41Vreme extremă: Alerte meteo de furtuni și vijelii. Vezi harta județelor afectate
- 16:32Negocieri la Cotroceni: Nicușor Dan testează terenul pentru un guvern minoritar după eșecul Cabinetului Veștea
- 16:18Victor Ponta, propus din nou pentru funcția de premier de către alianța „Uniți pentru România”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























