Liderul suvernanist George Simion face anunțul care schimbă totul. Ultimatum de 24 de ore pentru liderii care se agață de putere! VIDEO

Liderul suvernanist George Simion face anunțul care schimbă totul. Ultimatum de 24 de ore pentru liderii care se agață de putere! VIDEO
Ultimatum fără precedent de la liderul Opozitiei! George Simion le-a transmis liderilor de la putere că le dă 24 de ore să reacționeze la solicitările oamenilor care au ieșit ieri în stradă. În caz contrar, șeful AUR spune că va anunța noi proteste.
"Așteptăm ca guvernul Marcel Ciolacu și Klaus Werner Iohannis să reacționeze în urma protestului de ieri (duminică - N.R.). Așteptăm 24 de ore, să vedem care sunt răspunsurile, dacă nu, mâine dimineață (marți) anunțăm următoarele acțiuni de protest", a declarat George Simion, în debutul unei conferințe de presă pe tema ordonanței-trenuleț.
Citește și:
- 12:40 - Reacția lui Radu Miruță după acuzațiile șefului Romarm: „Ministrul Apărării nu decide firmele proiectelor SAFE”
- 12:17 - Alertă în Constanța: o tânără de 19 ani a vrut să se arunce de la etajul 4 al unui bloc. Negociatorii SAS au reușit să o convingă să renunțe în ultima secundă
- 12:06 - Poliția, în pragul unui exod de personal: Proiectul privind interzicerea cumulului pensiei cu salariul ar putea bloca sistemul. Zelca: „Vom contesta legea la CCR”
- 11:29 - Incendiu puternic la un restaurant din București: 20 de persoane evacuate. Pompierii au intervenit cu 8 autospeciale de stingere
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














