Ion Cristoiu: Au anulat alegerile ca să îl facă pe Nicușor Dan președinte

Ion Cristoiu: Au anulat alegerile ca să îl facă pe Nicușor Dan președinte
Maestrul Ion Cristoiu aruncă bomba momentului. Acesta i-a dat dreptate Elenei Lasconi, care spunea că această candidatură a lui Nicușor Dan a fost hotărâtă înainte de anunțarea anulării alegerilor prezidențiale din luna decembrie. Gazetarul susține că alegerile au fost anulate pentru ca Nicușor să poată intra în cursa pentru Cotroceni și să ajungă, susținut de sistem, președintele României.
„Această candidatură a lui Nicușor Dan, vorba Elenei Lasconi, a fost hotărâtă înainte de anunțarea anulării. Înainte cu o zi de a se decide anularea, și-au spus ei ce facem dacă le anulam?
Păi le anulăm ca să poată candida Nicușor Dan. Jur. Nicușor dan, alegerile au fost anulate pentru ca Nicușor Dan să poată candida să intre în turul 2 și să ajungă președintele României.”, a declarat Ion Cristoiu.
Citește și:
- 20:15 - Generalul american care comandă forțele aliate încearcă să calmeze tensiunile din NATO după retragerea a 5.000 de soldați din Europa
- 20:01 - Ilie Bolojan amenință de câteva luni cu opoziția, dar fuge de ședința PNL. Critica europarlamentarului Rareș Bogdan
- 19:51 - Crin Antonescu, analiză dură despre criza politică: „Lui Bolojan îi convine, Nicușor Dan n-are sentimentul că trebuie să se grăbească ”
- 19:37 - Joacă inconștientă printre tineri. Au sărit de pe un bloc pe altul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














