Actual· 1 min citire

Încă două persoane au fost depistate cu COVID-19 la DSP Bucureşti. Ce spune Ministerul Sănătății

dsp coronavirus

dsp coronavirus

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 25 iul. 2020, 10:58

Rezultatele testelor celor cinci contacţi direcţi, colegi de birou, ai cazului pozitiv de la DSP Bucureşti arată că încă două persoane au fost depistate cu noul coronavirus, conform raportării conducerii Direcţiei, a informat sâmbătă Ministerul Sănătăţii. Potrivit sursei citate, cele două persoane se află izolate la domiciliu încă de luni, sunt asimptomatice şi vor fi internate în cursul zilei de sâmbătă într-o unitate de specialitate, notează Agerpres.

De asemenea, Ministerul Sănătății menţionează că în cadrul clădirii din strada Avrig s-au realizat operaţiuni de dezinfecţie şi nebulizare. Ministerul Sănătăţii a precizat vineri că, potrivit unei informări a Direcţiei de Sănătate Publică Bucureşti, rezultatele celor 57 de probe recoltate de la personalul din cadrul DSP, sediul din strada Avrig, sunt negative. Un medic de la DSP Bucureşti a anunţat luni că este pozitiv la testul COVID.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual