Advertising
Advertising
Al treilea val de Covid-19 a început în Germania. Avertismentul Institutului Robert Koch

Infecție COVID-19
Scris deDana Bărăgan
Publicat12 mar. 2021, 08:31
Actualizat12 mar. 2021, 08:36
Există semnale clare că al treilea val al pandemie de COVID-19 a început deja în Germania. O spune chiar directorul Institutului Robert Koch (RKI), Lothar Wieler, care mărturisește că este "foarte îngrijorat" de evoluția infecțiilor în rândul populației. În context, mesajul oficialului pentru oameni este unul cât se poate de simplu, dar foarte necesar: "Distanțarea și măștile sunt încă necesare".
Citește și
- 19:55Top 2026: Destinația din Europa care ocupă primul loc la siguranță pentru turiști
- 19:46Reacția lui Nicușor Dan după acuzațiile Iranului la adresa României: „Avem un parteneriat strategic”
- 19:28Nicușor Dan spulberă zvonurile despre suspendare: „Nu cred că este cazul”
- 19:18Consilierii USR au idei trasnite: „În străinătate, ca turist, îmi place să merg şi în cimitire”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

























