Actual· 1 min citire

A mușcat un polițist în urmă cu un an și acum suferă! Ce pedeapsă GREA a primit agresorul

A mușcat un polițist în urmă cu un an și acum suferă! Ce pedeapsă GREA a primit agresorul

A mușcat un polițist în urmă cu un an și acum suferă! Ce pedeapsă GREA a primit agresorul

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 19 iun. 2017, 16:33

Bărbatul care a mușcat mâna unui polițist în Craiova a fost condamnat, definitiv, la închisoare. El își va petrecer următorii doi ani și 7 luni în spatele gratiilor pentru ultraj. Totodată, olteanul a mai primit și o amendă penală în valoare de 1.200 de lei pentru distrugere.

Potrivit Gazeta de Sud, Tânărul din comuna Mârșani a fost trimis în judecată pentru comiterea infracțiunilor de ultraj și distrugere. În noaptea de 26 spre 27 martie 2016, Marius Urîtu a fost ridicat pentru a fi dus la secție, însă, pe drum, a mușcat un polițist.

„Inculpatul Urîtu Marius, fiind transportat cu autospeciala de poliție către Secția 1, a exercitat acte de violență fizică a persoanei vătămate, respectiv l-a mușcat de brațul drept, acte care i-au produs acestui funcționar public leziuni traumatice a căror gravitate este evaluată prin cel mult 90 de zile de îngrijiri medicale“, au precizat Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Craiova.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual