VIDEO / Werder Bremen a câştigat Supercupa Germaniei, după 2-1 cu Wolfsburg

Câştigătoarea Cupei Germaniei, Werder Bremen, şi-a trecut în palmares şi Supercupa din acest sezon, după ce a învins campioana Wolfsburg, scor 2-1.

Werder s-a impus în finalul întâlnirii, după ce cu nouă minute înainte de final scorul era egal, 1-1.

Mertesacker a deschis scorul în minutul 20, însă golgeterul Grafite a egalat pentru campioană, în minutul 67.

Golul victoriei i-a aparţinut lui Fritz, în minutul 81, însă Werder a mai ratat şi un penalty, în ultimul minut, prin Frings. Penalty-ul a fost acordat la un henţ al lui Baier, pe linia porţii, jucătorul lui Wolfsburg fiind eliminat.