VIDEO / Fostul stelist Tiago a calificat-o pe Hercules în optimile Cupei Spaniei

Mijlocaşul a marcat unicul gol al returului cu Almeria, partidă în care Dănciulescu a fost integralist.

Criticat mult timp cât a jucat la steaua, în special de patronul Gigi Becali, portughezul Thiago Gomes se simte excelent în Spania şi joacă foarte bine pentru formaţia la care s-a transferat, Hercules Alicante, unde este coleg cu Ionel Dănciulescu.

În returul cu Almeria, din şaisprezecimile Cupei Spaniei, mijlocaşul a marcat unicul gol al partidei jucate în deplasare, echipa sa obţinând calificarea în optimi, cu scorul general de 3-1. Tiago a fost introdus în joc în minutul 64 şi a marcat 13 minute mai târziu, în timp ce Dănciulescu a fost integralist.