Vasluienii au câştigat cu emoţii meciul de la Mediaş, scor 1-2

FC Vaslui a câştigat cu emoţii partida disputată în deplasare la Mediaş cu Gaz Metan, învingând cu 2-1, prin golul din minutul 88 reuşit de Wesley, după ce tot moldovenii au deschis scorul prin Genchev, fiind egalaţi prin golul lui Sabou, toate golurile fiind marcate în ultimele 10 minute ale partidei.

La finalul jocului, publicul din Mediaş a acuzat în termeni duri maniera de arbitraj a centralului Radu Petrescu.

După acest rezultat, Gaz Metan rămâne pe locul 15, cu 30 de puncte, în timp ce moldovenii se menţin pe locul 9, cu 48 de puncte.