Stranieri/ Tararache a marcat şi a pasat decisiv în meciul Duisburg-Fortuna Dusseldorf, scor 3-0

Mijlocaşul român Mihai Tararache a marcat un gol şi a pasat decisiv în partida pe care echipa sa, MSV Duisburg, a câştigat-o, luni seară, scor 3-0, în faţa formaţiei Fortuna Dusseldorf, în etapa a 4-a a 2.Bundesliga, informează ediţie on-line a Kicker.

Tararache a fost titular la Duisburg, a deschis scorul în minutul 43 şi a pasat pentru Tiffert în minutul 53, care a dus scorul la 2-0. A primit şi un cartonaş galben, după care a fost schimbat în minutul 77.

Al treilea gol al jocului a fost marcat de Wagner, în minutul 61.

Tararache (32 de ani), aflat în ultimul an de contract, a bifat al treilea gol pentru Duisburg din acest sezon după ce a reuşit o "dublă" în Cupa Germaniei.

În urma acestui rezultat, Duisburg a urcat pe locul 3 în 2.Bundesliga, cu 8 puncte, la două distanţă de liderul St. Pauli. Energie Cottbus, echipa românilor Burcă, Sergiu Radu şi Jula, se află pe locul 5, cu 7 puncte.